T. A. BARRON’S BOOKS IN TURKEY

T. A. Barron’s books are published in Turkey by Parodi.

MERLIN 1: KAYIP YILLAR

ISBN: 9786055034009

Denesene korkak! diye haykırdı içimden bir ses. Denemelisin!

Ama hemen ardından başka bir ses yanıtladı onu:
Bir daha asla!
Geçen sefer gözlerini yitirdin. Bu sefer sıra ruhunda.
Bir daha asla!
“Göster!” diye buyurdu goblin. Yoğunlaşan sise rağmen, kol kaslarının hamle yapmak için kasıldığını görebiliyordum.
Kılıcını kaldırdı ve Ria’nın boynuna dayadı.

Hâlâ bir şey yapmıyordum. İşte o anda gittikçe şiddetlenen tuhaf bir rüzgâr, ortada duran yaşlı karaağacın dallarını sallamaya başladı. Ağacın çıkardığı sesler çığlık olup yükseldi. Goblin, başını kaldırdığında kökünden kurtulan ağacın üzerine devrildiğini ancak görebildi ve son duyulan, acı dolu çığlığı oldu.

MERLIN 2: YEDİ EZGİ

ISBN: 9786055034467

Destan Devam Ediyor…

Merlin, Fincayra’ya, gökyüzü ve yeryüzü arasında uzanan bu büyülü adaya umut getirdi. Ancak Fincayra hâlâ büyük bir tehlike altında. Üstelik bu tehlikenin ilk kurbanı da Merlin’in annesi!

Annesini kurtarmak için Merlin’in tek umudu Bilgeliğin Yedi Ezgisi’ni harfiyen öğrenmektir. Ama bunun için yenilgiye uğratması gereken dev bir engel vardır: En ufak bir bakışı bile ölüme yol açan insan yiyen bir canavar…

MERLIN 3: ALEV DALGARI

ISBN: 9786055034641

Havanın suya, suyun ateşe dönüştüğü bu macerada Fincayra’nın en soylu ve ürkütücü ejderhası Valdearg, yüzyıllık uykusundan uyanıyor.

Kızgın ve intikam istiyor.

Ateşten Kanatlar’ın bitmeyen öfkesi tüm diyarı tehdit ederken onu durdurabilecek tek kişi, henüz büyülü çalgısını bile çalamamış olan genç büyücü Merlin.

Üstelik sadece yedi günü var.

Her şey ateşler içinde kalmadan önce son yedi gün.

MERLIN 4: KADER YOLU

ISBN Nathan Edition: 9786055034719

Fincayra, her yeri yakıp kül eden bir kötülüğün etkisi altında.

Ve bu şeytani gücün tek isteği Merlin’in yok olması.

Genç büyücünün yurdunu ve kaderini kurtarmak için yapması gereken yolculuk ise bu gücün kendisinden de tehlikeli.

Sırlarla dolu bir aynanın içindeki sislerde yolculuk edip, görmeyi en son beklediği kişilerle karşılaşacak olan Merlin’in yazgısında bir gün muhteşem bir büyücü olmak mı yatmakta yoksa gelecek çok daha farklı bir biçimde mi yaşanacak?

Bu soruları yanıtlayabilecek tek kişi yine Merlin olacak.

MERLIN 5: BİLGE BÜYÜCÜNÜN KANATLARI

ISBN: 9786055034962

Her şey sonsuza dek yok olmak üzere! Fincayra ve üzerinde yaşayan herkesin kaderi tehlike altında. Rita Gawr ve ordusu Öbürdünya’dan geri dönüyor!

Merlin bu tehdit karşısında imkânsız olanı başarıp tüm Fincayra’yı birleştirmeli ve aniden ortaya çıkan esrarengiz bir düşmanın zarar vermeye başladığı Fincayralı çocukları korumalı.

Bir seçim yapmak zorunda kalan genç büyücü herkesi kurtarabilecek mi?

En uzun kış gecesi başlıyor!

MERLIN 6: AVALON EJDERHASI

ISBN: 9786057843029

Uzun yıllar önce, yeni dünyanın şafağında küçük, tuhaf bir yaratık ortaya çıkar. Yarı kertenkele yarı yarasa olan bu garip canlının gözleri de pulları kadar yeşil, büyüleyici bir ışıkla parıldamaktadır.

Ne olduğunu ya da ne olacağını bilmez ama gerekirse tüm dünyayı baştan sona gezip kendisi gibi birini bulmaya kararlıdır.

Avalon’la birlikte doğup büyüyen ufak yaratık, yaşadığı diyara ve yüce büyücü Merlin’e derin bir sevgi beslemektedir. İşte bu yüzden çok sevdiği Avalon’un ve Merlin’in tehlikede olduğunu fark edince daha kendi içine yaptığı yolculuğu tamamlayamadan Ulu Avalon Ağacı’nın diyarlarında tehlikeli bir maceraya atılır.

Ve sadece bu tehlikelerden sağ çıkarsa herkesi kurtarma şansına ulaşacaktır.

MERLIN 7: DOOMRAGA`NIN İNTİKAMI

ISBN: 9786057843425

Karanlıktan da kara günler kapıda!

Ulu Avalon Diyarı’nın başı hiç olmadığı kadar dertte.

Anlaşmazlıklar, kavgalar, savaşlar ve salgınlar art arda patlak verirken eli kolu bağlanan Basilgarrad ne yapacağını şaşırmış durumda.

Ateş ejderhaları bitmek bilmeyen saldırılar yapıyor, kim olduğu belirsiz düşmanlar elflere saldırıyor,

Avalon’daki tüm ırklar birbirlerine ardı ardına savaşlar ilan ediyor.

O da yetmezmiş gibi yüce büyücü Merlin, Avalon’u ve muhafızını ardında hiçbir iz bırakmaksızın kendi kaderine terk edip gitti.

Bunlara neyin sebep olduğunu, dehşet verici hadiselerin asıl nedenini öğrenememek her zamankinden daha büyük bir tehlikeye gebe.

Tüm yaşam sona ermek, Avalon parçalara ayrılmak üzere!

Tabii, birileri bu cinnete bir dur demediği sürece.

MERLIN 8: ÖLÜMCÜL BÜYÜ

ISBN: 9786258364651

Öyle bir karanlık çökmüştü ki Avalon’un üzerine, gün bir daha hiç uğramayacak gibiydi bu diyarlara.

Gökten alevler yağıyor, her yerden umulmadık düşmanlar peydah oluyor; kötülük de bu hengâmenin tadını çıkartarak gitgide büyüyordu.

Koca ejderha Basilgarrad bile etrafını saran bu kötülükle nasıl başa çıkacağını bilmiyordu. Yalnız hissediyordu kendini. Yapayalnız…

Lakin zaman birlik zamanıydı; dargınlıklar sona erip yepyeni bağlar kurulurken diyarın dört bir yanında tehlike çanları çalmaya devam ediyordu.

Yoksa Avalon karanlığa esir mi düşecekti? Daha da ötesi Basilgarrad ve Merlin’in kadim dostluğu tek başına yetebilecek miydi bu savaşı bitirmeye?